top of page

“Yeni bir şeyler yapmaya çağrılıyoruz; ayak basılmamış bir toprakla yüzleşmeye, kimsenin gidip de bize yol göstermek için dönmediği bir ormana dalmaya çağrılıyoruz. Geleceğe doğru yaşamak bilinmeyene sıçramak demektir; bu da hâlihazırda emsali olmayan ve pek az kişinin kavradığı dereceden bir cesareti gerektirir.” 

-Rollo May,  Varoluşcu Psikolog

Ise donus kocluk
Kariyer Degisikligi

KARİYER KOÇLUĞU PROGRAMLARI

Kariyerinizde bulunduğunuz yerden memnun değil misiniz? İlerlemenize neyin engel olduğunu bulamıyor ve tıkanmış mı hissediyorsunuz?

Bir kariyer değişikliğine gitmek istiyor ama harekete geçemiyor musunuz?

İşe dönmek istiyorsunuz ancak ne yapacağınız konusunda net değil misiniz? Yeni bir role dönüşünüz için gergin ve hazırlıksız mısınız?

Kariyerinizin başındasınız ve hangi işi yapmak istediğinize karar veremiyor musunuz?

Bu sorulardan birine yanıtınız evet ise, aşağıdaki koçluk programlarından biri sizin için uygun olabilir.

Tasarım odaklı düşünme ilkelerini kullanarak geliştirdiğim bir kariyer tasarım süreci modelini kullanan bu koçluk programları, özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanabilir. Mutlu ve başarılı hissedeceğiniz bir profesyonel yaşam için kariyerinize yön verebilmenizi ve kariyer yolculuğunuzdaki zorlukları aşmanız için çalışırım. Size destek olabileceğim başlıca konular:

  1. Kariyer Keşfi ve Hedef Belirleme: İlgi alanlarınızı, değerlerinizi ve güçlü yönlerinizi keşfetmeniz için sizinle birlikte çalışırım. Detaylı değerlendirmeler ve birebir görüşmeler yoluyla, tutkularınızla ve hedeflerinizle uyumlu kariyer yollarını belirlemenize yardımcı olurum. Birlikte net ve gerçekleştirilebilir hedefler belirleriz ve profesyonel büyümenizi sağlayacak adımlar atmanız için cesaretlendiririm.

  2. Özgeçmiş İyileştirme: Etkileyici bir özgeçmiş oluşturmak, bugünün rekabetçi iş piyasasında önemlidir. Mevcut belgelerinizi gözden geçirip, yapıcı geri bildirimler sağlarım ve özel beceri ve başarılarınızı vurgulamanıza yardımcı olurum. Sizi öne çıkaracak ve potansiyel işverenlerin dikkatini çekecek bir profesyonel marka oluşturmanızda, size rehberlik ederim.

  3. Mülakat Hazırlığı ve Beceri Geliştirme: İş mülakatlarını başarıyla tamamlamanız için gerekli araç ve stratejileri paylaşarım. Mülakat provası yapar, değerli geri bildirimler sağlar ve kendinizi etkili bir şekilde sunmanın inceliklerini öğrenmenize yardımcı olurum. Uzmanlığınızı ve farkınızı sergileme, zorlu sorularla başa çıkma ve işverenlerde olumlu bir izlenim bırakma konusunda becerilerinizi geliştirirsiniz.

Kariyer koçluğuna yatırım yapmak, kendinize yapacağınız bir yatırımdır. Kanıtlanmış yöntemlerim ve kişiselleştirilmiş yaklaşımım ile birçok müşterime kariyer hedeflerinde netlik kazandırdım, engelleri aşmalarına ve tatmin edici bir kariyer yaratmalarına yardımcı oldum. 

Daha parlak bir geleceğe ilk adımı atmak için bana ulaşın. Birlikte potansiyelinizi açığa çıkaracak ve kariyerinizde başarıya gidecek yolu açalım.

"Özgürlük asıl olduğumuz şeye dönüşme kapasitesidir."

- Friedrich Nietzsche, Filozof

"İşe Dönüş" Koçluk Programı

Bu program, işe dönmek isteyen ancak karar verme ve harekete geçme konusunda zorluk yaşayan, bireyleri desteklemek için tasarlanmıştır. Tutkunuzu gerçekten ateşleyen ve değerlerinizle uyumlu olanı keşfetmenin önemini anlıyorum. Bu program aracılığıyla, sizlere özel yeteneklerinizi ve güçlü yönlerinizi farketmeniz için rehberlik ederim. Bu öz farkındalık, size bilinçli kariyer seçimleri yapmanızı ve potansiyelinizi gerçekleştirebileceğiniz bir yol tasarlamanızı sağlayacaktır. 

Bu kapsamlı altı saatlik program, öz anlayışınızı geliştirme, iş seçeneklerini oluşturma ve güvenle işe dönüş yolunuzu planlama aşamalarını içerir.

“Yapabileceğiniz ya da yapmayı düşlediğiniz şey ne olursa olsun, harekete geçin. Cesaret kendi içinde deha, güç ve sihir barındırır.”

-Johann Wolfgang Von Goethe, Yazar ve Siyasetçi,  

"Yeni Bir Kariyer" Koçluk Programı

Hangi yaşta olursanız olun, değerinizi ortaya koyabileceğiniz ve anlam bulabileceğiniz yeni bir iş veya kariyer için geç değil. Mevcut kariyerinizde mutlu değilseniz ve kariyer değiştirmenin zamanının geldiğini düşünüyorsanız, "Yeni Bir Kariyer" koçluk programı tam da size göre. Bu program aracılığıyla, tutkularınızla uyumlu, potansiyelinizi ortaya çıkaracak yeni bir kariyer yolunu belirleyebilirsiniz. 

Program boyunca, transfer edilebilir becerilerinizi değerlendirmenize, yeni endüstrileri keşfetmenize ve kapsamlı bir eylem planı oluşturmanıza yardımcı olurum. Kariyer geçiş sürecinde karşılaşabileceğiniz herhangi bir zorluğu ele alır ve adım adım rehberlik ve teşvik sağlarım. 

Program, 6 ila 10 kişiselleştirilmiş koçluk seansından oluşur ve her biri yaklaşık bir saat sürer. Bu süre, özel hedeflerinize ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişebilir.

"Ne ben ne de bir başkası o yolu senin için seçebilir; kendin için seyahat etmeyi öğrenmelisin.”

-Walt Whitman, Şair

"Kariyerimi Tasarlıyorum" Koçluk Programı

Üniversiteden yeni mezun olmuş veya yakında mezun olacak biriyseniz ve hayatta hangi yöne ilerleyeceğinizi belirlemekte zorlanıyorsanız, "Kariyerimi Tasarlıyorum" koçluk programı sizin pusulanız olacak. Program boyunca, ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize gerçekten uyumlu olan işi bulmanıza, tatmin edici ve başarılı bir kariyer yolculuğuna çıkmanıza yardımcı olurum. Kişiselleştirilmiş destekle, hayal ettiğiniz işi bulmanızı ve hedeflerinize uygun bir kariyer yolunu tasarlamanızı sağlarım. 

Koçluk süreci, koçluk hedefiniz ve ihtiyaçlarınıza göre değişmekle birlikte, tipik olarak  6 görüşme sürer.

B%C3%96-Ye%C5%9FimSara%C3%A7er_34_edited

Müşteri Görüşleri

  • Sistematik şekilde kendi potansiyelinizi keşfetmeye ve hedeflerinizi netleştirmeye yardımcı oluyor.

  • Potansiyelinizi fark etmenizi ve güçlü yönlerinizi keşfetmenizi sağlıyor, bakış açınızı o güçlü yönler üzerinden gelişmeye yöneltiyor.

  • Yaratıcılığımı görmeme ve çok yönlü düşünmeme yardımcı olan cesaretlendirici ve çok faydalı bir çalışmaydı.

  • Heyecanlı, verimli, sistematik ve eğlenceli bir şekilde kendi potansiyelini keşfetmeye ve bu potansiyeli gerçekleştirmeye dönük hedefleri netleştirmeye yardımcı olan bir çalışma.

  • Kendimi tekrardan keşfetmemi sağlayan, kariyer hayatım boyunca beni motive edecek en değerli şeyleri önüme sunan, keyifli ve farkındalık dolu bir çalışmaydı.

  • Kariyer hedefime yönelik daha planlı ve erteleme yapmaksızın harekete geçmemi sağladı.

"Kariyerde İlerleme" Koçluk Programı

İş motivasyonunuzu ve işteki performansınızı artırmak, mesleki statünüzü geliştirmek, kariyerinizde ilerlemek, iş yaşam dengesini kurabilmek vb konularda zorluk çekiyorsanız, “Kariyerde İlerleme” koçluk programı size yardımcı olabilir. Bu program aracılığıyla, kendinizi daha iyi tanıma, öz-yönetim becerilerinizi geliştirme ve genel yaşam kalitenizi artırma fırsatı elde edeceksiniz.

Kariyer Tasarımı
Kariye Gelisimi
the-forbetter-institute-top-10-coaches-l
bottom of page