top of page

“Yeni bir şeyler yapmaya çağrılıyoruz; ayak basılmamış bir toprakla yüzleşmeye, kimsenin gidip de bize yol göstermek için dönmediği bir ormana dalmaya çağrılıyoruz. Geleceğe doğru yaşamak bilinmeyene sıçramak demektir; bu da hâlihazırda emsali olmayan ve pek az kişinin kavradığı dereceden bir cesareti gerektirir.” 

-Rollo May,  Varoluşcu Psikolog

KARİYER KOÇLUĞU PROGRAMLARI

İşe dönmek istiyorsunuz ancak ne yapacağınız konusunda net değil misiniz? Yeni bir role dönüşünüz için gergin ve hazırlıksız mısınız?

Bir kariyer değişikliğine gitmek istiyor ama harekete geçemiyor musunuz?

Kariyerinizde bulunduğunuz yerden memnun değil misiniz? İlerlemenize neyin engel olduğunu bulamıyor ve tıkanmış mı hissediyorsunuz?

Kariyerinizin başındasınız ve hangi işi yapmak istediğinize karar veremiyor musunuz?

Bu sorulardan birine yanıtınız evet ise, aşağıdaki koçluk programlarından biri sizin için uygun olabilir.

​Tasarımsal düşünme prensiplerinden ve varoluşçu psikoloji yaklaşımından yararlanarak geliştirdiğim bir süreç modelini kullandığım bu koçluk programları, kariyer yaşamınıza ilişkin zorlukları aşabilmenizi ve kariyerinize yön verebilmenizi sağlar.

"Özgürlük asıl olduğumuz şeye dönüşme kapasitesidir."

- Friedrich Nietzsche, Filozof

"İşe Dönüş" Koçluk Programı

Bu koçluk programı, yeniden çalışmaya başlamak isteyen ancak eski kariyerine mi devam etmeli yoksa yeni bir kariyere mi başlamalı konusunda karar veremeyen veya harekete geçemeyenlere destek olmak üzere, hazırlandı.

Hepimiz potansiyelimizi gerçekleştirerek, kendimizi özgürleştirme fırsatına sahibiz. Bu gerçekten hangi işi yapmanın sizin için anlamlı olduğunu ve sizi iyi hissettirdiğini keşfetmekle başlıyor.

Bu kariyer koçluğu programı, kendinizi açık bir şekilde görmenizi, ağır basan kendi özel yatkınlıklarınızı ve güçlerinizi bilerek, kariyeriniz için bilinçli seçimler yapabilmenizi sağlar. Bu sayede, severek yapabileceğiniz işi keşfeder ve size potansiyelinizi gerçekleştirme olanağını veren bir kariyer yolunu tasarlayabilirsiniz.

Grup Koçluğu

Her biri 4 saat süren 3 grup çalışmasından oluşan program 3 haftada tamamlanır. Gruplar 8 kişi ile sınırlı olup, program zoom üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirilir. 

Bireysel Koçluk

Bu program, kendinizi anlamanızı geliştirmeyi, seçeneklerinizi belirlemeyi ve işe dönüş için net ve kendinden emin bir yol planlamayı içeren 6 saatlik kapsamlı bir programdır.

“Yapabileceğiniz ya da yapmayı düşlediğiniz şey ne olursa olsun, harekete geçin. Cesaret kendi içinde deha, güç ve sihir barındırır.”

-Johann Wolfgang Von Goethe, Yazar ve Siyasetçi,  

"Yeni Bir Kariyer" Koçluk Programı

Değerinizi ortaya koyabileceğiniz ve anlam bulacağınız yeni bir iş, yeni bir kariyer için hangi yaşta olursanız olun, geç değil. Kariyeriniz çeşitli nedenlerden dolayı artık sizi mutlu etmiyorsa ve kariyer değiştirmenin zamanı geldiğini düşünüyorsanız ancak ne istediğiniz konusunda net olamıyorsanız ya da harekete geçemiyorsanız, bu koçluk programı sizin için uygun olabilir. Grup veya bireysel olarak alabileceğiniz bu koçluk programıyla, potansiyelinizi gerçekleştirmenize olanak tanıyan yeni bir kariyer yolu belirleyebilirsiniz.

Grup Koçluğu

Her biri 4 saat süren 3 grup çalışmasından oluşan program 3 haftada tamamlanır. Gruplar 8 kişi ile sınırlı olup, program zoom üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirilir. 

Bireysel Koçluk

Bire-bir koçluk süreci, koçluk hedefiniz ve ihtiyaçlarınıza göre değişmekle birlikte tipik olarak  6 ila 10 görüşmeden oluşmaktadır.

"Ne ben ne de bir başkası o yolu senin için seçebilir; kendin için seyahat etmeyi öğrenmelisin.”

-Walt Whitman, Şair

"Kariyerimi Tasarlıyorum" Koçluk Programı

Üniversiteyi bitiriyor veya bitirdiyseniz ve ne iş yapmak istediğinize karar veremiyorsanız, bireysel veya grup koçluğu olarak alabileceğinz “Kariyerimi Tasarlıyorum” koçluk programından faydalanabilirsiniz.

Bu koçluk programı, seveceğin ve başarılı olabileceğin işi keşfedip, kariyer yolundaki seyahatini daha bilinçli olarak yapmanı ve seyahate en iyi şekilde hazırlanmanı sağlıyor.

Grup Koçluğu

“Kariyerimi Tasarlıyorum” grup koçluğu çalışmasında, bireysel ve grupla birlikte yapacağınız çalışmalar ile kariyerinizi, verimli, etkin ve eğlenceli bir şekilde tasarlayabilirsiniz. 

Her biri 4 saat süren 2 grup çalışmasından oluşan program 3 haftada tamamlanır. Gruplar 8 kişi ile sınırlı olup, program zoom üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirilir. 

Bireysel Koçluk

Bireysel koçluk ile, hayalinizdeki işi bulmanız ve potansiyelinizi gerçekleştirebileceğiniz bir kariyer tasarlamanız için size kişiselleştirilmiş bir destek sağlarım. Koçluk süreci, koçluk hedefiniz ve ihtiyaçlarınıza göre değişmekle birlikte, tipik olarak  6 ila 10 görüşme sürmektedir.

B%C3%96-Ye%C5%9FimSara%C3%A7er_34_edited

Müşteri Görüşleri

  • Sistematik şekilde kendi potansiyelinizi keşfetmeye ve hedeflerinizi netleştirmeye yardımcı oluyor.

  • Potansiyelinizi fark etmenizi ve güçlü yönlerinizi keşfetmenizi sağlıyor, bakış açınızı o güçlü yönler üzerinden gelişmeye yöneltiyor.

  • Yaratıcılığımı görmeme ve çok yönlü düşünmeme yardımcı olan cesaretlendirici ve çok faydalı bir çalışmaydı.

  • Heyecanlı, verimli, sistematik ve eğlenceli bir şekilde kendi potansiyelini keşfetmeye ve bu potansiyeli gerçekleştirmeye dönük hedefleri netleştirmeye yardımcı olan bir çalışma.

  • Kendimi tekrardan keşfetmemi sağlayan, kariyer hayatım boyunca beni motive edecek en değerli şeyleri önüme sunan, keyifli ve farkındalık dolu bir çalışmaydı.

  • Kariyer hedefime yönelik daha planlı ve erteleme yapmaksızın harekete geçmemi sağladı.

"Kariyerde İlerleme" Koçluk Programı

İş motivasyonunuzu ve işteki performansınızı artırmak, mesleki statünüzü geliştirmek, kariyerinizde ilerlemek, iş yaşam dengesini kurabilmek vb. konularda zorluk çekiyorsanız, "Kariyerde İlerleme" koçluk programı size yardımcı olabilir. Bu programın, sizin için beklenen sonuçları arasında gelişmiş bir öz farkındalık, artan öz yönetim ve iyileştirilmiş bir yaşam kalitesi yer alır.

Kariyer Degisikligi
Kariyer Tasarımı
Kariye Gelisimi
Ise donus kocluk

PAYLAŞIM İÇİN

bottom of page