top of page
DSCF9862-SQ_web.jpg

Bahar Önderol, 2018 yılında, Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BT) sektöründeki 20 yıllık yönetim deneyiminin ardından, insan potansiyelini anlama ve ortaya çıkarma konusundaki tutkusunun peşinden gitmek üzere, sektördeki liderlik rolünden ayrıldı. O tarihten bu yana, BT sektöründeki yöneticilerin güçlü bir liderlik mevcudiyeti geliştirmeleri ve başarılı bir kariyer yaşamı sürdürmeleri için onları güçlendirmek amacıyla koçluk yapmaktadır.

Bireysel yönetici koçluk hizmetlerine ek olarak, firmalara yeni kariyere geçiş (outplacement) ve liderlik gelişimine yönelik grup koçluğu programları sağlamaktadır. ​​ Etkili liderlikle, çalışan motivasyonunun ve bağlılığının artması ana ilgi alanlarıdır. Ayrıca, kariyerinde sıkışmış hisseden profesyonellere, ilerlemelerinin önündeki engelleri aşmalarını ve kariyerlerini dönüştürmelerini sağlamak için destek olmaktadır.

​​Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF)'nun Sertifikalı Profesyonel Koç (PCC) ve Adler Central Europe'un Adler Sertifikalı Profesyonel Koç (ACPC) akreditasyonlarına sahiptir. ICF tarafından onaylı Adler Central Europe, CTI ve CRR Global gibi alanında en iyi olan profesyonel koçluk okullarından bireysel ve takım koçluğu (ORSC) eğitimleri almıştır.  Ayrıca, Adler'in "İleri Seviye Koçluk Akreditasyon Programı"nı tamamlamıştır.  

​20 yıl çeşitli yönetici pozisyonlarında olmak üzere, kurumsal dünyada toplam 28 yıllık bir deneyime sahiptir. Kariyeri boyunca IDS Scheer, BEA Systems, HP ve HPE gibi uluslararası teknoloji şirketlerinin yanı sıra Gantek ve İnova gibi yerel hizmet şirketlerinde yönetici rolleri üstlenmiş, başarılı ekipler kurmuş, geliştirmiş ve yönetmiştir. Performans artışı ve organizasyonun büyümesi ile sonuçlanan yapısal ve kültürel dönüşüm programlarına liderlik etmiştir.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği yüksek lisans derecesine sahiptir. 26 yaşında bir oğlu vardır.  Felsefe, psikoloji ve sinirbilim alanlarında okumaktan zevk almaktadır.

Yaşamına pusula olan değerleri:

  • Kararlarında ve eylemlerinde ahlaki standartlara bağlı kalmak.

  • Tüm çabalarda güvenilirliği ve bütünlüğü korumak.

  • Gelişme ve büyüme için yeni fırsatlar aramak, sınırları aşmaya çalışmak.

  • Öngörülemeyen olasılıklara açık olmak.

  • Tutkuyla yaşamak ve “yapabilirim” tutumuna sahip olmak.

Koçluk Yaklaşımım

Koçluk Yaklaşımı

Koçluktan en fazla faydayı elde etmenizi sağlamak üzere, yaratıcı düşünmeyi tetikleyen, cesur ve otantik bir koçluk yaklaşımını benimsemektedir. Koçluk sürecinde, ilerlemenizin önündeki engelleri kaldırmanız, kendinizi keşfetmeniz ve lider olarak en yüksek potansiyelinize ulaşmanız için konfor alanınızın ötesine geçmenizi sağlamaya odaklanır.

 

Koçluk yetkinliklerini kullanarak, varsayımlarınızı ve inançlarınızı farketmenize yardımcı olur, korkularınız ve umutlarınız hakkında konuşabileceğiniz güvenli bir ortam oluşturur. Böylece, zihniniz özgürleşir, yeni bakış açıları elde edersiniz ve hayatınıza liderlik etme gücünü kazanırsınız.

Zor ve karmaşık sorunlarınızı çözmeniz, özgüven ve yeteneklerinizi geliştirmeniz için size özel kişiselleştirilmiş bir koçluk yaklaşımı kullanır.  Koçluk sürecinde, ihtiyacınıza göre aşağıdaki rolleri üstlenir:

  • Sırtını dayayabileceğiniz güven veren bir “ArkaTaş”,

  • Farkındalık için zihninize ışık tutan bir "Rehber",

  • Sorunlarınıza çözüm bulmayı kolaylaştıran bir "Düşünme Ortağı",

  • Hedeflerinize doğru ilerlerken yükünüzü hafifleten bir “Destek Gücü”.

the-forbetter-institute-top-10-coaches-l
bottom of page